Güncel
news-details
Makale

Ağırlıklı Bir Battaniye Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ağırlıklı battaniyelerin bir meslek terapistinden veya başka bir ebeveynden ya da hatta bu yazının içeriğinde faydalarını duymuş olabilirsiniz. Gerçekte hiç görmediyseniz veya sahip olmadıysanız, tam ağırlıklı bir battaniyenin ne olduğu ve bir tane satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bazı sorularınız olabilir.

“Ağırlıklı Battaniye” Nedir?

Ağır bir örtü: ağır bir örtü gibi göründüğü gibi. Bununla birlikte, sadece kalın ve ağır olmaktansa ağırlıklı bir battaniyeye göre daha fazla şey vardır. Ağırlık, onu kullanacak kişiye özel olmalıdır.

Ağırlıklı battaniyeler, beş ila yirmi beş pound (1 pound= 0,45 kg) arasında bir ağırlığa sahip olabilir. Kilo seçmek için temel kural, kullanıcının vücut ağırlığının yüzde 10'u, artı bir iki pound olmasıdır. Öyleyse 80 kiloluk bir çocuk için battaniye 10 kiloluk olmalıdır. 180 kiloluk bir yetişkin için 20 kiloluk bir battaniyeye ihtiyacınız olacak.

Boyut, ağırlıkla değişmelidir. 20 kiloluk bir battaniye 5 kiloluk bir battaniyeden daha uzun olacaktır. Ağırlıklı battaniyeler satan çoğu yer, aralarından seçim yapabileceğiniz boyut ve ağırlıkları listelerler.

Ağırlıklı Bir Battaniye Alırken Nelere Bakmalısınız?

Piyasadaki farklı ağırlıklı battaniyeler arasında değişen ana şeyler, kumaş türü ve battaniyeleri ölçmek için kullanılanlardır.

Kumaşa gelince, gerçekten sizin tercihinize kalmış. Bazı battaniyeler yumuşak pamuktan yapılırken, diğerleri batık noktalı bir kumaştan yapılır. Battaniye incelemelerine bakarken, insanların kumaş hakkında söylediklerine bakın. Özellikle duyusal sorunları olan biri için battaniyeyi satın alıyorsanız, kumaş türünü o kişinin denemesini sağlamal

Battaniyelerin ağırlık malzemelerine gelince, bu noktada çoğu şirket ağırlık için çok güvenli malzemeler kullanır. Genellikle poli-peletler, cam boncuklar veya çelik bilyeler göreceksiniz. Hatta onlara ağırlık vermek için pirinç veya arpa kullanan battaniyeler bile bulabilirsiniz.

Aramak istediğiniz bir başka faktör, battaniyenin ağırlık dağılımını nasıl eşit tuttuğu. Boncukların battaniye boyunca hareket etmesine izin verilirse, tüm ağırlık bir tarafa dayanabilir. Bu, tipik olarak ceplerin battaniyelere dikilmesi ve ağırlığın bu ceplere eşit şekilde dağıtılması yoluyla çözülür.

Bakılması gereken son şey, battaniyenin makinede yıkanıp yıkanamayacağıdır. Battaniyeler hangi kumaşı kullandıklarına ve hangi ağırlıkta kullandıklarına göre değişebildiğinden, battaniyelerinin evde yıkanıp yıkanamayacağını veya kuru temizleyiciye götürülmesi gerekip gerekmediğini görmek için satıcıyla görüşmek isteyeceksiniz.

Ağırlıklı Battaniyelerin Yararları

Yapılan birçok araştırma destekli faydalar arasında, gelişmiş uyku, sınıfta daha fazla odaklanma, kendini uyarıcı davranışların azaltılması ve anksiyete gevşemenin de yer aldığı görülmektedir. Ağırlıklı battaniyeler daha popüler hale geldikçe, gittikçe daha fazla insan bunları normal günlük stresten kurtulmanın ve uykuyu iyileştirmenin bir yolu olarak kullanıyorlar.

Çocuğunuz için bu avantajları nasıl elde edebilirsiniz? Çevrimiçi ağırlıklı battaniye satan birçok şirket bulabilirsiniz. Çocuğunuzun mesleki terapistinde ayrıca sipariş edebileceğiniz kataloglar olabilir; Bu sırada, ağırlıklı bir battaniyenin çocuğunuz için iyi bir seçim olup olmadığı ve ne kadar kilonun uygun olacağı konusunda terapistin tavsiyelerine danışın.

 

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.