Güncel
news-details
Teknoloji

Ekso Bionics ile destek

Ekso Bionics ile destek

Ekso Bionics , Dünya çapında robotik dış iskelet alanında 10 yılı aşkın bir süredir, insanların mevcut fiziksel sınırlamalarını yeniden düşünmelerine ve olağanüstü başarılara ulaşmalarına yardımcı olmak için en son teknoloji ve mühendisliği geliştirmeye devam etmektedir.

EksoGT, inme ve omurilik yaralanması rehabilitasyonunda kullanılmak üzere hazırlanmış bir dış iskelettir. Hastaların ayakları üzerinde durmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve sonuç olarak, terapistlerin fiziksel stresini ve rehabilitasyon seansları sırasında yaralanma riskini azaltır.

Bu robotik dış iskelet, insanların vücutlarının tam ağırlığını taşıyarak klinik bir ortamda ayakta durup yürümelerine izin verir. Bu exoskeleton, kurtarma işleminin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olmak için insanların iyileşme sürecinin erken aşamalarında hareket etmesini sağlar.

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.