Güncel
news-details
Seyahat

Erişilebilir bir otel nasıl seçilir?

Erişilebilir bir otel odası seçmek, teoride - oldukça basit olmalıdır. Ancak, engelli bir birey için neyin erişilebilir olduğunu nasıl belirleyebiliyorsunuz? Ve en iyiyi seçtiğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Hiç kimse, seçtiği otele ulaşmanın garip ve utanç verici anını yaşamak istemez, sadece erişilebilir bir odada sizi ağırlayacak olanaklara sahip olmadığını öğrenmek üzücüdür. Peki, bu senaryoyu nasıl önleyebilirsiniz? İşte size bazı ipuçları.

1- Otel karşılaştırma uygulamaları / siteleri kullanma

Oldukça basit bir fikir gibi görünebilir ve doğru olanı seçmek zor olabilir, ancak otel karşılaştırma sitelerini kullanmak genellikle hangi otellerin engelli konuklara hitap ettiğini bulmak için iyi bir yol olabilir.

Örneğin,booking.com, trivago.com gibi siteler ile otel aramalarınızı, engellilere uygun gereksinimleri dikkate almak için daraltabileceğiniz özellikler vardır. Bu özellikler sizin için mümkün olan en iyi çözümleri bulmanıza yardımcı olabilir.

2- Rezervasyondan önce oteli aramak

Neden bir şeyi şansa bırakıyorsunuz? Bir karşılaştırma web sitesi üzerinden rezervasyon yaptırıyor olsanız bile, söz konusu otel için Google'da arama yapabilir ve resepsiyonunu arayabileceğiniz numaralarını kolayca bulabilirsiniz.

Otele, gerçekten erişilebilir odalara sahip olduklarını iki kez kontrol etmek için bir arama yapmak sadece zaman kazanmakla kalmaz, aynı zamanda paranızı da kurtarabilir.

Ayrıca, oteli ararsanız, erişilebilir tesisler hakkında size daha fazla bilgi sunabileceği ve bakıcı için ek bir odaya ihtiyaç duyabileceğinden, aynı zamanda pazarlık yapabileceği göz önüne alındığında, ek bir avantaj da olabilir.

3- Bloglara ve erişilebilirlik web sitelerine danışın

Sadece birkaç isim vermek için erişilebilir konumlar, yemek mekanları ve oteller hakkında bilgi sunmak konusunda uzmanlaşan bir dizi web sitesi ve blog var. 

Herhangi bir şehirde sadece bir otelin sizin ihtiyaçlarını kolaylaştırabileceği bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden araştırma yapmak önemlidir.

Sevgi ile kalın…

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.