Güncel
news-details
Haber

Çocuk Susar, Sen Susma

Son zamanlarda gittikçe artan kadın cinayeti ve çocuk istismarı olaylarını üzülerek izlemekteyiz. Devlet yetkililerimizin bu olayları detaylı bir şekilde meclis gündemine taşımalarını, artık bu tür vakalarda idamın da gelmesini dilemekteyiz.

Malesef sadece Türkiye'de değil Dünya'daki insanlarımızın bir çoğu hâlâ "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın."  anlayışı içerisindeler. Acaba bu tecavüzcü ve katillerin yaygınlaşmaması ve caydırıcılığı için gerekli olan kısas hükmünün uygulanması için bu olayların insanın kendi yakınının başına mı gelmesi beklenmektedir. (Kesinlikle bunu dilemiyoruz.)

Küçücük bedenlere uzanan, kadınlarımıza, kızlarımıza dokunan ellerin ve hatta kötü bakışların dahi başkaları için de caydırıcı olması adına ciddi cezaların devlet tarafından halka açık şekilde uygulanması gerektiğini düşünmekteyim.

Bir baba olarak kendimi mağdur ailelerin yerine koymaya çalıştığımda bile içim dehşet içerisinde sızlamakta ve onların yaşadığı acının ne kadar büyük olduğunu anlamaktayım. Herkesin kendini bu ailelerin yerine koymasını ve ona göre kararlar almasını diliyorum. 

ÇOCUK SUSAR, BİZ SUSMAYALIM...

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.