Güncel
news-details
Yaşamlar

Matthew Stanford Robison

Bu eşsiz anıt, genç çocuğun tekerlekli sandalyesinden yukarı doğru zıpladığını gösteriyor. Genç yaşantısının çoğunda sandalyesine hapsedilmiş, artık dünyasal yüklerden arınmış durumda. Matthew, doğum sırasında oksijen eksikliği nedeniyle, birçok engelleri vardı. Kördü, çoğunlukla felçti ve sadece birkaç kelime söyleyebiliyordu. Babası bu güzel anıtını tasarladı.

21 Şubat 1999 Pazar günü Matthew Stanford Robison uykusunda gözlerini yumdu.

Babası, "Matthew, onu tanıma ayrıcalığına sahip herkese sevinç ve ilham kaynağı oldu. Bu dünyaya bir mucize olarak geldi ve bu dünyayı bir mucize olarak bıraktı. Doğumda, Matthew'un yaşam beklentisinin sadece saatler sürmesi bekleniyordu. Onbir buçuk yıl hayata tutundu."

Ailesi Matthew'in ölümünden sonra Engellilere yardımcı olmak ve onları daha iyi kılmak için Yetenek Bulundu vakfını kurdu. Vakıf 1993'ten bu yana, ihtiyaç duyanlara, yaşamlarını kontrol altına almak için gerekli ekipmanı almalarında yardımcı oldu.

Kaynak : https://mymodernmet.com/matthew-stanford-robison-memorial/

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.