Güncel
news-details
Spor

Tokyo 2020 Test Etkinlik Takviminin İkinci Parçasını Açıkladı

Olimpiyat ve Paralimpik Oyunların Tokyo Organizasyon Komitesi (Tokyo 2020) bugün planlanan test etkinlik programının ikinci bölümünü açıkladı. Bu duyuru, 2 Ekim'de yayınlanan 16 etkinlik için programın yayınlanmasını takip etmekte ve 20'den fazla etkinlik için program içermektedir. Üçüncü ve son parti Ocak 2019'da açıklanması bekleniyor.

Genel olarak, 2020 yılının Mayıs ayına kadar 56 test etkinliği düzenlenecek - bazıları Tokyo 2020 Oyunlarının yapımı sırasında Japonya'da gerçekleşecek olan planlanmış uluslararası spor etkinlikleri sırasında, bazıları Tokyo 2020 tarafından düzenlenen özel Olimpiyat ve Paralimpik test etkinliklerini içeren .

Test etkinlikleri organizatörlere ve Japon kamuoyuna bazı durumlarda ilk kez olimpiyat mahallerindeki spor etkinliklerini deneyimleme fırsatı verecek. Diğer etkinlikler, Japon halkının potansiyel Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlar yarışmacıları da dahil olmak üzere bu disiplinlerdeki dünyanın en iyi sporcularına bir göz atmasını sağlayacak - yeni sporları ve yeni kahramanları keşfetmek için Oyunlar'a gelmeyi düşünenler için heyecan verici bir fırsat.

Tokyo 2020 için, test etkinliklerinin amacı, yönetim ve operasyon personeline, çalışan etkinliklerle ilgili pratik deneyim sunmak ve Oyunların sorunsuz çalışmasını sağlamak için dağıtım ortaklarıyla işbirliği yapmalarını sağlamak olacak.

Test etkinlik takvimi, ilk kez açık hava sporları üzerine odaklanan ve Haziran ile Eylül 2019 arasında yapılacak olan üç dalga ile uygulanacak. Ekim 2019'dan Şubat 2020'ye kadarki ikinci bir dizi test etkinliği, final dizisi ile gerçekleştirilecek. Öncelikle iletişim ve raporlama hatlarının onaylanmasına odaklanacak olan 2020 Mart ve Mayıs ayı arasında.

Tokyo 2020 Test Etkinlikleri

Tokyo 2020 Test Etkinlikleri Resmi Sitesi

 

Kaynak : Tokyo 2020

 

Bu makaleyi paylaşabilirsiniz!

author

By Enes

Site Yöneticisi

Dünya'nın hangi ülkesinde olursa olsun engelli insanlarımızın daha rahat yaşamaya hakları vardır. Bunun için öncelik belirtmeden engeli ne olursa olsun o engelleri kaldırmaya yardımcı olmalıyız. Engeller aşılamaz değildir, yeter ki çaba sarf edilsin.